IOW Logo NatWest Island Games XIV - Isle of Wight 2011

Table Tennis

 - Team Event

sponsor
Heat: Final Standings
PositionTeamMedal
1st Guernsey Gold Gold
2nd Gotland Silver Silver
3rd Jersey Bronze Bronze
4th Menorca Bronze Bronze
5th Faroe Islands
6th Isle of Wight
7th Isle of Man
8th Åland
9th Greenland
10th Rhodes
11th Shetland Islands
Schedule for Team Event:
DateTimeHeatVenueInfo
Sun 26 Jun Medal Matches Brading Town Football Club  
Sun 26 Jun 11:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Åland
Sun 26 Jun 11:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Menorca
Sun 26 Jun 11:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 11:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Rhodes
Sun 26 Jun 11:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Åland
Sun 26 Jun 14:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Menorca
Sun 26 Jun 14:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Isle of Man
Sun 26 Jun 14:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Rhodes
Sun 26 Jun 17:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Faroe Islands
Sun 26 Jun 17:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Åland
Sun 26 Jun 17:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Wight
Sun 26 Jun 17:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 17:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Rhodes vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Greenland
Mon 27 Jun 09:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Rhodes
Mon 27 Jun 09:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Guernsey
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Åland vs Menorca
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Faroe Islands
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Rhodes
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Wight
Mon 27 Jun 13:00 Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Menorca
Mon 27 Jun 16:30 Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group A v 4th Group B - Faroe Islands vs Isle of Man
Mon 27 Jun 16:30 Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group B v 4th Group A - Isle of Wight vs Åland
Mon 27 Jun 16:30 Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th Group A v 6th Group B - Greenland vs Shetland Islands
Tue 28 Jun 09:30 Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 9th / 10th playoff - Greenland vs Rhodes
Tue 28 Jun 09:30 Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th-6th place - Faroe Islands vs Isle of Wight
Tue 28 Jun 09:30 Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 7th-8th place - Åland vs Isle of Man
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Semi Finals Ryde School, Queen Road, Ryde  
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde