IOW Logo NatWest Island Games XIV - Isle of Wight 2011

Schedule

Schedule For: Table Tennis
DateTimeEventHeatVenueInfo
Sun 26 Jun Team Event Medal Matches Brading Town Football Club  
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Åland
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Menorca
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Rhodes
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Åland
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Menorca
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Isle of Man
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Rhodes
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Faroe Islands
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Åland
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Wight
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Rhodes vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Greenland
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Rhodes
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Guernsey
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Åland vs Menorca
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Faroe Islands
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Rhodes
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Wight
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Menorca
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group A v 4th Group B - Faroe Islands vs Isle of Man
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group B v 4th Group A - Isle of Wight vs Åland
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th Group A v 6th Group B - Greenland vs Shetland Islands
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Team Event Semi Finals Ryde School, Queen Road, Ryde  
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th-6th place - Faroe Islands vs Isle of Wight
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 7th-8th place - Åland vs Isle of Man
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 9th / 10th playoff - Greenland vs Rhodes
Wed 29 Jun 11:00 - 13:00 Women's Singles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Wed 29 Jun 14:00 - 18:00 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Wed 29 Jun 14:00 - 18:00 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 09:00 - 11:00 Mixed Doubles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 11:00 - 13:00 Men's Doubles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 11:00 - 13:00 Women's Doubles Group Stage Sainham Farm, Godshill  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Fri 01 Jul 09:00 - 09:30 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 09:30 - 10:00 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 10:00 - 10:30 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 10:30 - 11:15 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 11:15 - 12:00 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 12:00 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 13:15 - 13:45 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 13:45 - 14:15 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 14:15 - 15:00 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 15:00 - 15:45 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde Final